בית המלח מושב הודיה

חדרי מלח - בית המלח

 

כיצד פועלים חדרי מלח

חדרי מלח נועדו לדמות את האקלים השורה במכרות המלח הטבעיים.מדובר בהקמה של מעין מערה טבעית, ההופכת נגישה עבור כל אחד ואחד מאיתנו.

חדרי המלח ידועים מאוד באירופה ומהווים חלק משיטת הרפואה האלטרנטיבית,הקרוי אף: ספלאותרפיה.
החדר עצמו בנוי מבלוקים סלעיים של מלח, המיובאים ממחצבי מלח טבעיים באוקראינה.החדר כולו מצופה בשכבות המלח בריכוזים שונים. שהות הטיפול בחדר המלח אורכת כשעה

אחוזי הלחות בחדר נעים בין 30 ל-40 אחוזי לחות והטמפרטורה בחדר הינה 21 מעלות, בדיוק כפי שבמכרות המלח מדובר בטמפרטורה אשר הינה נמוכה מטמפרטורת גוף האדם ובכך מאפשרת שחרור של רסיסי המלח וכניסתם ביתר קלות למערכת הנשימה.
החדרים עצמם מאובזרים באופן אשר מאפשר ישיבה נוחה, מפנקת ונעימה במהלך השהות בחדר. למעט סאונת המלח ישנה אפשרות לצפיה בטלוויזיה או האזנה למוסיקה, הכנסת מחשב או ספר לחדר, כדי להפוך את השהות לנעימה יותר.

 

יתרונות חדרי מלח

המלח היבש מקנה לחדרי המלח איכות אנטיספטית גבוהה המאפשרת חיטוי ומניעת זיהומים ומחזקת את המערכת החיסונית. בחדר מופצים נתרן וברום בריכוז גבוה. הנתרן המופץ אל חלל החדר סופח נוזלים מן האוויר וכמו כן בהתפרקות הנתרן, נוצרים יונים שליליים.

היונים השליליים נקלטים ע''י נקבוביות העור וע''י מערכת הנשימה, הם מאדים את הנוזלים אשר הצטברו במערכת הנשימה ובכך מפרידים את הליחה. כתוצאה מכך ניתן להיפטר מהליחה ביתר קלות על ידי שיעול או כיח.

רבות נחקרו היונים השליליים ונמצא כי ( בניגוד לסביבה העשירה ביונים חיוביים כגון סביבה הכוללת מחשבים ומוצרי חשמל אחרים), היונים השליליים, מגבירים את זרימתו של החמצן למוחנו, הם פועלים כמונעי חמצון, מסייעים להגיע לרמות ריכוז גבוהות יותר ומאיצים את חילוף החומרים שלנו. היונים השליליים הנוצרים מפירוק הנתרן, ידועים כתורמים לתחושת ערנות ומצב רוח אופטימי יותר.

 

למי מיועד הטיפול בחדרי מלח

הן רופאים והן מטפלים אלטרנטיביים ממליצים מאוד על הטיפול בחדרי מלח לאנשים הסובלים מאסטמה ובעיות במערכת הנשימה כגון : ברונכיטיס, סינוסיטיס, נזקי עישון, דלקת ריאות, דום נשימה, שפעת, שקד שלישי ואלרגיות. בנוסף, הטיפול בחדר המלח יכול לסייע למחלות עור שונות כגון: פסוריאזיס, אקזמה ועוד. הטיפול בחדר מלח מסייע גם לטיפול בדלקות וגורמי זיהום ומשפר את המערכת החיסונית .

חשוב לציין שהשהות בחדרי מלח הינה מומלצת גם לאוכלוסיה הבריאה שכן מרביתנו עובדים בסביבה העוטפת אותנו במכשירים אלקטרוניים, אוויר דחוס ויונים חיוביים.

האווירה הרוגעת בחדר האפלולי והסטרילי, המדמה מכרה מלח עתיק כמו גם הלחות הנמוכה בהרבה מהלחות הממוצעת בחוץ,( אשר מאפשרת קליטת חמצן קלה יותר), הימצאותם של היונים השליליים הפועלים כמונעי חמצון ועוד, כל אלו יחדיו, מהווים המלצה לכל מי שזקוק לטיפול מנקה רעלים, מאט הזדקנות, מרענן ומשרה שלווה ורוגע.

 

סוגי חדרי מלח

אחד היתרונות הגדולים המוצעים על ידנו בבית המלח, הינו מבחר אופציות חדרי המלח השונים. המטופלים יכולים לבחור מבין שלושת האפשרויות המוצעות:

חדר מלח גדול

מתאים לטיפול של קבוצת אנשים עד שישה אנשים. יכול להתאים גם למי שמגיעים בקבוצת חברים או משפחה. לילדים מוצע ארגז מלח, מעין משטח משחקים כמו ארגז חול המכיל משחקים המאפשרים לילדכם להנות ממשחק במהלך הטיפול בו.

 

חדר מלח פרטי

מיועד לאדם אחד בלבד.
המחשבה העומדת מאחורי חדר זה, היא שישנם מטופלים המעדיפים תחושת פרטיות ודיסקרטיות. דבר התורם אף לתחושת שלווה רוגעת גבוהה יותר.
החדר הפרטי בנוי מסלעי המלח כאמור והינו ממוזג כמובן. בחדר ישנה כורסא נפתחת מפנקת ונוחה, המאפשרת התרווחות ברוגע במהלכו של הטיפול כולו.
לבחירתו של המטופל קיימת גם האפשרות להאזין לצלילי מוסיקה נעימים, להכניס מחשב או ספר במידה ונדרש.

 

חדר מלח לעיסוי

חדר זה מאפשר הנאה כפולה, הן מעיסוי מפנק ובריא אשר מאפשר את ניקוי הגוף ומערכת הנשימה מרעלים, זרימת דם טובה יותר, הרפיית השרירים והשתחררות ממתחים והן מעצם השהות בחדר המלח עצמו על כל יתרונותיו והשלכותיו על מערכת הנשימה והגוף כולו.

הטיפול הסימולטני מהווה חוויה מחדשת, מרגיעה ומרעננת כאחת לגוף ולנפש.
המטופל יכול לבחור מבין מבחר העיסויים המוצעים בבית המלח כגון: עיסוי הוליסטי, עיסוי שוודי, שיאצו, עיסוי רקמות עמוקות, עיסוי לימפתי, עיסוי בשמנים.

בבית המלח, מוענק גם עיסוי נשימתי אשר ניתן לאחר הטיפול בחדר המלח
(לתינוקות מגיל 4 חודשים) .

 

חדר מלח באידוי (סאונת מלח)

 
סאונת המלח הינה חדר מלח ייחודי אשר מחולל נפלאות עבור כל מערכות הגוף, החל מניקוי רעלים, פתיחת חסימות במערכת הנשימה, פתרון לבעיות עור ועד לטיפול בבצקות, כאבי שרירים, הרפיית מתחים ועוד

חשוב לציין שלא כל חדר מלח הוא חדר מלח באידוי. חדר מלח באידוי מאפשר פירוק טוב יותר של הנתרן וחדירה טובה יותר של רסיסי המלח למערכת הנשימה ודרך נקבוביות העור. סאונת המלח מחטאה את עור הגוף וע''י הפרשת הנוזלים דרך נקבוביות העור, מאפשרת לו להתנקות. הסאונה מטפלת בין היתר, גם באקנה, פסוריאזיס, השמנה ובעיית פרוסטטה .

הנתרן המצוי במלח, מתחבר לנתרן בגופנו ובאמצעות הטמפרטורה החמה עושה פלאים בגוף.
חשוב לציין שהכניסה לסאונה אינה מותרת ל: אנשים עם קוצבי לב, לנשים בהריון ולתינוקות.

סאונת מלח

חדרי מלח


סמדר וייס - 052-3690211
בית המלח - 08-8544423


מושב "הודיה" , במרחק של 10 דקות מאשדוד ו30 דקות מתל אביב